Synoptycy zapowiadają ciepły kwiecień. Rolnicy nie powinni obawiać się suszy

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 02 kwietnia 2016 13:48

Synoptycy zapowiadają ciepły kwiecień. Rolnicy nie powinni obawiać się suszy Wstępne prognozy sezonowe wskazują na ciepły kwiecień, ale nie powinien od jakoś w znaczącym stopniu odstawać od tego, co uważamy o tej porze roku za normę / fot. shutterstock

Od 2003 roku nie mieliśmy w Polsce zimnego kwietnia, który bardziej przypominałby przedwiośnie aniżeli prawdziwą wiosnę. To się jednak wkrótce zmieni, bo statystyce musi stać się zadość. Czy przed nami chłodny i mokry kwiecień? – podaje twojapogoda.pl.

Tegoroczny kwiecień rozpocznie się niezbyt ciepło, ale nie powinno też nam być zimno. W pierwszym tygodniu spodziewamy się popołudniami temperatur wahających się w zależności od regionu od 10 do 15 stopni. Noce i poranki będą nam przynosić nieduże, ale jednak przymrozki i to prawie codziennie.

Wstępne prognozy sezonowe wskazują na ciepły kwiecień, ale nie powinien od jakoś w znaczącym stopniu odstawać od tego, co uważamy o tej porze roku za normę. Będą okresy cieplejsze, jak i zimniejsze, co w efekcie powinno statystycznie wyjść na zero lub lekki plus.

Rolników i ogrodników najbardziej interesuje jednak to, czy wróci susza. Pewne jest, że nie będzie ona tak intensywna, jak przed rokiem. W prognozach widoczne są opady, ale nie będą one tak częste, jak chociażby w lutym czy marcu. Średnio spadać będzie około 10 mm deszczu w ciągu tygodnia. Suszy obawiać się tym samym nie musimy.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM