Synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu. Od poniedziałku ochłodzenie

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 31 lipca 2016 11:14

Synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu. Od poniedziałku ochłodzenie Lipiec pożegna się z nami bombowo, ponieważ po bardzo wysokich temperaturach, miejscami dochodzących do 32 stopni, przejdą burze, które mogą być gwałtowne, z ulewami, gradem i silnym wiatrem / fot. shutterstock

Lipiec pożegna się z nami bombowo, ponieważ po bardzo wysokich temperaturach, miejscami dochodzących do 32 stopni, przejdą burze, które mogą być gwałtowne, z ulewami, gradem i silnym wiatrem. Mogą powodować szkody. Jutro ochłodzi się nawet o 15 stopni - informuje twojapogoda.pl. Upalnie będzie jednak tylko przez jeden dzień - w niedzielę (31.07) - bo wzdłuż frontu chłodnego zaczną się w ciągu dnia piętrzyć chmury burzowe, które z największym natężeniem w godzinach popołudniowych, wieczornych i wczesnonocnych będą na przeważającym obszarze kraju przynosić błyskawice, ulewne deszcze, a miejscami także grad i porywisty wiatr.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (31.7/1.08) burze zaczną słabnąć i zanikać, ale nadal może bardzo mocno padać. W dodatku będą to opady ciągłe. Spodziewamy się znacznych sum opadów, które mogą prowadzić do licznych podtopień dróg, posesji i zabudowań.

W poniedziałek (1.08) najdłużej i najmocniej padać będzie we wschodniej połowie kraju, szczególnie do południa, gdy spodziewamy się jeszcze burz, odsuwających się powoli nad Ukrainę i Białoruś. Na zachodzie kraju z biegiem godzin opady ustaną, a niebo rozpogodzi się.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM