Synoptycy zapowiadają burze i ochłodzenie przed zimną Zośką

Autor: TVN Meteo 11 maja 2016 16:08

Synoptycy zapowiadają burze i ochłodzenie przed zimną Zośką Pogoda w najbliższych dniach wiele się nie zmieni. Popołudniami musimy liczyć się z burzami / fot. pixabay

Pogoda w najbliższych dniach wiele się nie zmieni. Popołudniami musimy liczyć się z burzami. Temperatura pozostanie przyjemna, w okolicy 20 st. C, jednak pod koniec tygodnia ochłodzi się, jak zwykle o tej porze roku. W końcu przed nami zimni ogrodnicy - informuje TVN Meteo.

Czekają nas dwa bardzo ciepłe dni. Potem, co typowe dla zimnej Zośki (15 maja), ochłodzi się. Natomiast niezmiennym elementem aury w najbliższych dniach będą burze.

W czwartek pojawi się przelotny deszcz i burze z sumą opadów 10-20 l/mkw. i porywami wiatru 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Podkarpaciu do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, ze wschodu.

W piątek zaś wystąpią przelotne opady deszczu i burze z sumą opadów 10-20 l/mkw. i porywami wiatru 60-80 km/h. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 17 st. C w centrum do 22 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Więcej na TVN Meteo. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM