Synoptycy prognozują niewielkie opady deszczu we wtorek

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 24 sierpnia 2015 14:32

Synoptycy prognozują niewielkie opady deszczu we wtorek We wtorek z zachodu na wschód kraju będzie wędrować chłodny front atmosferyczny, który przyniesie nam zwiększone zachmurzenie i opady deszczu/ fot. shutterstock

W ostatnich dniach miejscami popadało, jednak to nadal kropla w morzu potrzeb. Prognozy są optymistyczne, ale tylko na wtorek, bo właśnie wtedy mają nadciągnąć chmury niosące nieco więcej deszczu - informuje twojapogoda.pl.

We wtorek (25.08) z zachodu na wschód kraju będzie wędrować chłodny front atmosferyczny, który przyniesie nam zwiększone zachmurzenie i opady deszczu. Spadnie przeważnie nie więcej niż 5 mm wody. To bardzo niewiele, jednak biorąc pod uwagę ile spadło ostatnio, deszcz powinien choć trochę poprawić sytuację na polach i w lasach.

Padać zacznie już o świcie w regionach zachodnich i południowych. Rano i przed południem opady nasilą się, nadal przechodząc nad województwami zachodnimi, południowymi i centralnymi.

Po południu rozpada się również na wschodzie i północy kraju. Miejscami mogą się pojawić słabe burze, podczas których popada mocniej. W tym czasie na zachodzie opady zaczną słabnąć i zanikać, a niebo przejaśniać się i rozpogadzać. Deszcze powinny opuścić Polskę wieczorem.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM