Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami. Uwaga na uprawy!

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 23 lipca 2015 10:13

Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami. Uwaga na uprawy! Kolejne dni upłyną pod znakiem burz i nawałnic/ fot. shutterstock

Przed nami kolejny bardzo niebezpieczny dzień pod względem pogody. Czeka nas intensywny upał i jednocześnie gwałtowne burze, mogące powodować zniszczenia i stanowić zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Gdzie i kiedy będzie najgroźniej? - podaje twojapogoda.pl.

Ten tydzień miał być niespokojny i niestety, taki też jest i nadal będzie. Dzisiaj (23.07) spodziewamy się połączenia dwóch niebezpiecznych zjawisk, upału i burz. Jest jednak dobra wiadomość, choć burze będą bardzo silne, to jednak nie powinny powodować aż tak rozległych i kosztownych zniszczeń, jak miało to miejsce w miniony weekend.

Strefa burz powoli, ale sukcesywnie będzie się przesuwać wraz z chłodnymi frontami w kierunku wschodnim. Rano i przed południem zagrzmieć może miejscami na Kujawach, Warmii, Mazurach, północnym Mazowszu i Podlasiu.

Kolejnym bardzo niebezpiecznym dniem będzie sobota (25.07), tym razem na przeważającym obszarze kraju. Burze będą się wykazywać dużą intensywnością, kończąc kolejny upalny dzień. Pozostaje mieć nadzieję, że nadchodzący weekend nie przyniesie nam powtórki z poprzedniego.

Czytaj więcej w serwisie www.twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM