Synoptycy ostrzegają: Nadciągają zawieje śnieżne i tęgie mrozy

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 03 stycznia 2017 12:04

Synoptycy ostrzegają: Nadciągają zawieje śnieżne i tęgie mrozy Druga połowa tygodnia przyniesie nam zimę, krótką, ale treściwą. W tym czasie czekają nas potężne zawieje śnieżne, podczas których może spaść nawet 15 cm białego puchu. / fot. shutterstock

Druga połowa tygodnia przyniesie nam zimę, krótką, ale treściwą. W tym czasie czekają nas potężne zawieje śnieżne, podczas których może spaść nawet 15 cm białego puchu. Później nadejdzie fala mrozów, która nocami może przynieść nawet minus 20 stopni - informuje twojapogoda.pl.

Najgorsza pogoda będzie jutro (4.01). W najcieplejszym momencie dnia prawie w całym kraju będzie na delikatnym plusie, a to oznacza, że spadły w nocy śnieg będzie się roztapiać, tworząc na drogach błoto pośniegowe. Będzie bardzo ślisko.

W nocy ze środy na czwartek (4/5.01) to, co za dnia się roztopiło, w nocy zamarznie, to temperatura w całym kraju spadnie poniżej zera, na północnym wschodzie nawet do minus 10 stopni. Drogi i chodniki zmienią się w prawdziwe lodowiska. Jeśli nie zachowamy szczególnej ostrożności, to nie trudno będzie o wypadek.

Od piątku do niedzieli (6-8.01) czeka nas całodobowy mróz, słabe i przelotne opady śniegu oraz większe przejaśnienia i rozpogodzenia. W najcieplejszym momencie dnia będzie od minus 12 stopni na krańcach wschodnich do minus 2 stopni na zachodzie.

Najmroźniejsze będą jednak noce i poranki, gdy na wschodzie odnotujemy nawet 20 stopni poniżej zera. Na zachodzie mróz będzie lżejszy, na ogół nie większy niż minus 10 stopni.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM