Susza pogarsza sytuację w sadach i na plantacjach

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 09 lipca 2015 08:27

Susza pogarsza sytuację w sadach i na plantacjach fot. shutterstock

Pogarsza się sytuacja związana z suszą w środkowej, środkowo-zachodniej i środkowo-północnej części Polski. W wielu miejscowościach większego deszczu nie widziano od tygodni, wysychają pola i rzeki, rolnicy są załamani - podaje serwis twojapogoda.pl.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) w swoim czwartym raporcie dla okresu od 1 maja do 30 czerwca stwierdza zagrożenie suszą rolniczą w 206 gminach w czterech województwach. Najgorsza sytuacja ma miejsce w 13 gminach położonych przy wschodniej granicy woj. wielkopolskiego.

Dla porównania norma opadów dla lipca wynosi w tym regionie 75-80 mm, a dla czerwca 55-60 mm. To oznacza, że brakuje opadów z przeszło dwóch miesięcy. 

Obecnie prognozowany jest systematyczny spadek temperatury, przez co sytuacja zacznie się poprawiać. Jednak daleko nam do pozytywnych wiadomości. Prognozy wskazują na większe ilości opadów w nadchodzących dwóch tygodniach. Spadnie przeważnie 20-30 mm deszczu na tydzień. Nie są to duże sumy, ale w tej chwili każdy deszcz jest na wagę złota.

Zobacz więcej w serwisie www.twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM