Spadł śnieg w sześciu województwach. Wrócą ciepłe dni?

Autor: www.sadyogrody.pl/www.twojapogoda.pl 12 października 2015 11:36

Spadł śnieg w sześciu województwach. Wrócą ciepłe dni? Zgodnie z prognozami w nocy do Polski wkroczyła zima, a a dokładniej główny jej akcent, czyli śnieg/ fot. shutterstock

Zgodnie z prognozami w nocy z niedzieli na poniedziałek do Polski wkroczyła zima, a dokładniej główny jej akcent, czyli śnieg. Obecnie biały puch sypie w sześciu województwach, a krajobrazy powoli zabielają się. Gdzie jeszcze popada, ile spadnie śniegu i jak długo się utrzyma? - podaje twojapogoda.pl.

Poniedziałkowy poranek minął w województwie śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i łódzkim pod znakiem narzekań na pierwszy w tym sezonie śnieg.

Obecnie strefa najbardziej intensywnych opadów śniegu ciągnie się od Tatr i Podhala po Wyżynę Krakowsko-Częstochowską i Kielecczyznę. Na Podkarpaciu i w Bieszczadach padał śnieg i śnieg z deszczem. Temperatura jest na tyle niska, że miejscami może się tworzyć oblodzenie.

W nocy z poniedziałku na wtorek (12/13.10) opady dotrą do regionów północnych. Na przeważającym obszarze kraju padać będzie wyłącznie deszcz, jedynie na południu i w centrum śnieg i deszcz ze śniegiem, przechodzące w deszcz i jednocześnie słabnące.

Przed nami jednak jeszcze wiele ciepłych dni z temperaturą dochodzącą nawet do 15 stopni. Dopiero w ostatniej dekadzie października może zdarzyć się drugi powiew zimy, ale nie jest to jeszcze takie pewne.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM