Sadownicy po raz kolejny w wilanowskim sadzie SGGW (galeria zdjęć)

Autor: www.sadyogrody.pl 04 września 2017 14:02

Mimo deszczowej pogody sadownicy, jak co roku, chętnie odwiedzili Sad Doświadczalny w Wilanowie. W spotkaniu uczestniczyli władze uczelni, a także pracownicy naukowi oraz studenci i absolwenci Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie.

Wszystkich zgromadzonych sadowników przywitał kierownik Samodzielnego Zakładu Sadownictwa Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, prof. SGGW, dr hab. Dariusz Wrona mówiąc, że bez ich obecności ta impreza nie miałaby najmniejszego sensu.

Oficjalnego otwarcia spotkania w Wilanowie dokonał Rektor SGGW, prof. dr hab. Wiesław Bielawski. - Nasza uczelnia od ponad 200 lat świetnie łączy tradycje z nowoczesnością kształcąc młodzież na potrzeby sadownictwa, prowadząc badania naukowe oraz działalność wdrożeniową – mówił.

Rektor SGGW dodał że, coroczne spotkanie w Sadzie Doświadczalnym w Wilanowie jest dobrą okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji o przyszłości polskiego sadownictwa.

Prof. dr hab. Wojciech Wakuliński, dziekan Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, podkreślił osiągnięcia jednostki Samodzielnego Zakładu Sadownictwa w obszarze hodowli – jabłoń 'Chopin' oraz grusza 'Sobieski', która w najbliższym czasie zostanie wprowadzona na polski rynek.

Imprezie towarzyszyły obchody 25-lecia Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy.

Relacje z omawianych doświadczeń pojawią się w najbliższych dniach na łamach portalu www.sadyogrody.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM