Ruszają działania promujące spożywanie owoców jagodowych

Autor: www.sadyogrody.pl 01 lipca 2016 14:17

Ruszają działania promujące spożywanie owoców jagodowych Ruszyła kolejna odsłona kampanii pt. „Niezwykłe właściwości zwykłych owoców” / fot. shutterstock

Ruszyła kolejna odsłona kampanii pt. „Niezwykłe właściwości zwykłych owoców” zorganizowana przez Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, która zachęcająca do odkrycia siły, która drzemie w tych małych owocach jagodowych o wielkiej mocy.

Niezwykle istotnym czynnikiem w drodze do promowania zdrowych nawyków żywieniowych jest edukacja. Mając to na uwadze, zainicjowano kampanię promocyjno-informacyjną pn. „Niezwykłe właściwości zwykłych owoców” realizowaną na pięciu europejskich rynkach, do których należą: Polska, Austria, Szwecja, Finlandia i Czechy.

Jej celem jest poszerzanie wiedzy na temat właściwości europejskich owoców jagodowych oraz tworzenie forum wymiany informacji na ich temat, tak, aby na rynku dostępne były wyłącznie owoce wysokiej jakości. W Polsce kampanię wspierają: Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej, Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki i Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek.

Celem kampanii jest podniesienie spożycia owoców jagodowych na rynku Polski, Austrii, Szwecji, Finlandii i Czech o 8 proc., oraz wzrost świadomości na temat właściwości europejskich owoców jagodowych na tych rynkach.

3-letnia kampania (rozpoczęta w 2015 r.) ma kosztować 3 990 232,00 € netto. Program jest realizowany w ramach mechanizmu WPR „Wsparcie działań promocyjnych i informacyjnych na rynkach wybranych produktów rolnych” i jest finansowany w 50 proc. ze środków Unii Europejskiej, w 30 proc. z budżetu krajowego. Pozostałe 20 proc. wkładu własnego pozyskano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM