Rolnik odzyskał skradziony traktor

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 11 stycznia 2017 11:10

Rolnik odzyskał skradziony traktor fot. shutterstock

Oby wszystkie kradzieże maszyn rolniczych miały taki finał jak ten, który miał miejsce w ubiegłym roku. Rolnik odzyskał swój ciągnik John Deere 8370R w około 5 godzin od kradzieży.

Kradzieże ciągników i innych maszyn rolniczych to prawdziwa plaga w ostatnich latach. Giną przede wszystkim maszyny nowoczesne i drogie. Tak było i w tym przypadku, gdy Dariuszowi Kubikowi z m. Godzikowice k. Oławy skradziono w marcu ubiegłego roku niespełna 2-letni traktor John Deere 8370R.

- Wstałem rano i patrzę, a ciągnika nie ma. Najpierw pomyślałem, że syn przejechał nim na drugą bazę, gdzie mamy magazyny. Ale gdy wrócił do domu, okazało się, że maszyny nie brał. Dopiero o godzinie 14.30 zorientowaliśmy się że ciągnik został skradziony – mówi Dariusz Kubik.

Na nieszczęście dla poszkodowanych, nocą kiedy dokonano kradzieży padał deszcz. Nie pozostały więc żadne ślady wyjazdu maszyny czy też innych pojazdów, które mogły po nią przyjechać.

- Uświadomiliśmy sobie, że traktor był wyposażony w system nawigacji i system telemetryczny JDLink. „Jeden z systemów musi zadziałać. Może uda się w ten sposób odnaleźć sprzęt” – pomyśleliśmy. Problem polegał na tym, że przed sezonem nie opłaciliśmy jeszcze aktywacji, no bo „wszystko kosztuje” – dodaje.

Był to piątek, godzina 14.30. Pojawiły się więc obawy, kto będzie chciał się o takiej porze przed weekendem zająć sprawą.

Więcej czytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM