Przyprawy Kamis to w Rosji "wrogie produkty"

Autor: rmf24.pl / belsat.eu / portalspozywczy.pl 19 listopada 2016 09:48

Przyprawy Kamis to w Rosji "wrogie produkty" fot. za wykop.pl

Na opakowaniach przypraw marki Kamis, które można kupić w Moskwie, widnieje napis „wrogi produkt” - informuje serwis belsat.eu.

"Uwaga! Ten towar wyprodukowano na terytorium kraju prowadzącego w stosunku do Rosji wrogą politykę" – napisano na opakowaniu koperku i ziół do sałatek sprzedawanych w sieci supermarketów sieci Piatioroczka.

Jak podał serwis rmf24.pl, komunistyczny deputowany Walerij Raszkin zapewnia, że to prowokacja i sieć handlowa nie ma nic z tym wspólnego. Również właściciel sklepów twierdzi, że nie jest ona zaangażowana w tę akcję.

Właściciel marki Kamis sprzedaje produkty w Rosji poprzez swoją spółkę zależną. McCormick posiada także swoje spółki w Rumunii i na Ukrainie. Olivier Touzalin, prezes zarządu McCormick Polska, powiedział niedawno serwisowi portalspozywczy.pl, że w Rosji istnieje bardzo duży potencjał wzrostu marki Kamis, gdzie rynek przypraw jest obecnie dwa razy większy od polskiego odpowiednika. Od czasu przejęcia, McCormick awansował z 3. miejsca na pozycję 1 na rosyjskim rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM