Przed nami wiele ciepłych dni. Powrotu zimy nie widać

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 08 lutego 2016 09:36

Przed nami wiele ciepłych dni. Powrotu zimy nie widać W naszych prognozach długoterminowych, kolejny tydzień z rzędu, nie widać powrotu prawdziwej zimy/ fot. shutterstock

Bieżąca zima okazuje się dla nas wyjątkowo łaskawa. Dotychczas częściej przypominała jesień lub wiosnę niż prawdziwą zimę. Czy w dalszych dniach lutego się to zmieni? - podaje twojapogoda.pl.

W naszych prognozach długoterminowych, kolejny tydzień z rzędu, nie widać powrotu prawdziwej zimy. Przed nami wiele bardzo ciepłych dni. Praktycznie przez całe dwa tygodnie temperatura maksymalna, notowana popołudniami, sięgać będzie od 5 do 10 stopni i więcej. Przymrozki pojawiać się będą wyłącznie nocami i o porankach i to tylko od czasu do czasu.

Jeśli chodzi o deszcze, to najwięcej spadnie ich w północnych regionach kraju, zaś najmniej na południu. Związane to będzie z przechodzeniem układów niżowych, podczas których na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu będzie wiać halny, powodując rozpogodzenia i zatrzymując opady. Niestety, w tych regionach susza będzie się nasilać.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM