Prognoza pogody: Wzrost temperatury, deszcze ze śniegiem, gołoledź

Autor: PAP 31 stycznia 2017 14:15

Prognoza pogody: Wzrost temperatury, deszcze ze śniegiem, gołoledź fot. pixabay.com

Jak informuje IMGW, Polska będzie na skraju wyżu znad Morza Czarnego, tylko na zachodzie i południu zaznaczy się wpływ niżu znad Czech i związanego z nim frontu okluzji. Napływać będzie dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami zwłaszcza na północy i w centrum kraju oraz w rejonach podgórskich. Na południowym zachodzie miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a miejscami słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od około -1 st. na północnym wschodzie do około 3 st. na południu. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W Karpatach miejscami wiatr umiarkowany lub dość silny, porywisty, wysoko w górach w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w zachodniej i północnej Polsce. W centrum oraz na południu kraju słabe opady śniegu i możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Lokalnie na zachodzie mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -5 st. do -1 st, mroźniej jedynie w kotlinach i dolinach sudeckich, tam możliwy spadek temperatury lokalnie do -8 st. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W Karpatach miejscami wiatr umiarkowany lub dość silny, porywisty, wysoko w górach w porywach do 80 km/h, z kierunków południowych.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie i południu kraju. Miejscami w centrum, na wschodzie i na południu kraju opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, rano lokalnie przejściowo opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od około -1 st. na północnym wschodzie do około 4 st. na południu. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków południowych. W Karpatach miejscami wiatr umiarkowany lub dość silny, porywisty, wysoko w górach w porywach do 80 km/h, z kierunków południowych.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, przejściowo możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu lub marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1°C. Wiatr słaby, południowy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM