Prognoza pogody: Śnieg i lekki mróz

Autor: PAP 14 stycznia 2017 15:10

Prognoza pogody: Śnieg i lekki mróz fot. shutterstock.com

Polska jest w zasięgu tego niżu, napływa chłodna, polarno-morska masa powietrza. Weekend minie pod znakiem okresowych opadów śniegu i temperaturach oscylujących w okolicach 0 st.C i lekkich przymrozków.

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz krańce wschodnie kontynentu są pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje rozległy niż znad Skandynawii, którego wtórny ośrodek przemieszcza się znad Litwy nad Estonię. Polska jest w zasięgu tego niżu, napływa chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 985 hPa i będzie rosnąć.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Na zachodnim wybrzeżu możliwe burze. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południowym wschodzie o 8 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od -1 st.C do 1 st.C, na wybrzeżu około 2 st.C, w rejonach podgórskich około -3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie Polski okresami porywisty, okresami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -5 st.C do -2 st.C, w rejonach podgórskich około -8 st.C, na wybrzeżu od -2 st.C do 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od -2 st.C do 0 st.C, na wybrzeżu od 0 st.C do 2 st.C, w rejonach podgórskich około -3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na wybrzeżu północno-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -1 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM