Poziom wód w polskich rzekach najniższy od lat. Czeka nas klęska suszy?

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 18 czerwca 2015 09:01

Poziom wód w polskich rzekach najniższy od lat. Czeka nas klęska suszy? fot. shutterstock

Z powodu niedostatku opadów, poziom wód w rzekach jest najniższy od lat. Trzecia największa rzeka w Polsce wyschła tak bardzo, że zamiast przepływać, można ją przejść na nogach. Jeśli sytuacja szybko się nie poprawi, czeka nas klęska żywiołowa - podaje serwis twojapogoda.pl.

Ostatnie lata były bardzo mokre. Szczególnie zapisał się rok 2010. Jednak w następnych latach sytuacja zaczęła się odwracać. Z każdym sezonem padało coraz mniej i coraz rzadziej. Na początku ubiegłego roku zaczęła się zaznaczać posucha. 

W ostatnich dniach przechodziły obfite, ale jedynie przelotne opady. Spore ilości deszczu, w ciągu jednej czy dwóch godzin, nie poprawiają sytuacji, a wręcz przeciwnie. Wysuszona gleba ma zmniejszoną chłonność, przez co może dochodzić do podtopień.

Choć padać nie będzie w najbliższym czasie bardzo intensywnie, to jednak najważniejsze, że w ogóle będą występować opady, a to już połowa sukcesu. 20-30 mm w perspektywie następnych 2 tygodni pozostawia wiele do życzenia, ale nie grozi gwałtownym pogłębianiem się suszy.

Czytaj więcej na www.twojapogoda.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM