Polki rzadko jedzą owoce i warzywa na śniadanie

Autor: www.sadyogrody.pl 28 lipca 2016 13:00

Polki rzadko jedzą owoce i warzywa na śniadanie fot. shutterstock

- Owoce i warzywa rzadko pojawiają się w śniadaniowym menu Polek. Codziennie surowe warzywa jada na śniadanie 27 proc. badanych, surowe owoce 19 proc., zaś suszone owoce tylko 8 proc. pań. Widać zatem, że w segmencie śniadań jest duży potencjał do promowania spożycia owoców i warzyw - wynika z badania „Style śniadaniowe wśród Polek” przeprowadzonego na polskim rynku na zlecenie California Prune Board.

Respondentki, które nie jedzą śliwek kalifornijskich na śniadanie zapytano o przyczynę takiego stanu rzeczy, badane wskazały następujące przyczyny: nie smakują im takie śliwki (26 proc. wskazań) oraz nie wpadły na to, że można dodawać je do śniadania (25 proc. wskazań).

Z kolei te badane, które spożywają śliwki kalifornijskie, jako przyczynę podają wspomaganie trawienia (59 proc wskazań), natomiast aż 47 proc. ankietowanych zadeklarowało, że lubi ich smak a 38 proc. wskazało, że dobrze pasują do płatków oraz musli.

Z optymizmem na wyniki badań przeprowadzonych w Polsce patrzy Esther Ritson-Elliott, European Marketing Manager w California Prune Board (Europe) – na polskim rynku widzimy wiele szans dla sprzedawców śliwek kalifornijskich. Kolejne badania wskazują, że konsumpcja suszonych śliwek 
w Polsce będzie rosła. Ponadto jesteśmy przekonani, że polscy konsumenci w swoich wyborach coraz częściej będą kierować się kryterium wysokiej jakości, którą zawsze znajdą w suszonych śliwkach z Kalifornii – podkreśla.

Z badania „Style śniadaniowe wśród Polek” wynika, że większość Polek będących w wieku 25-45 lat je codziennie śniadania (79 proc.).  Na zjedzenie śniadania w dni powszednie poświęcają zazwyczaj do 10 minut, a w soboty i niedziele – czas ten się wydłuża do ok. 20 minut.

Wędlina, pieczywo jasne lub ciemne oraz nabiał (sery, jajka, mleko) to główne i najbardziej popularne składniki, które wchodzą w skład codziennych śniadań Polek. Surowe warzywa i owoce – przynajmniej od czasu do czasu zjada na śniadanie nieco ponad połowa z nich. Suszone owoce stanowią stały punkt śniadaniowego menu u co dziesiątej kobiety.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM