Policja bada sprawę zatrucia dzieci środkiem ochrony roślin

Autor: PAP 07 czerwca 2017 15:01

Policja bada sprawę zatrucia dzieci środkiem ochrony roślin fot. farmer.pl

Policjanci z Turku (Wielkopolskie) badają sprawę zatrucia dwójki dzieci środkiem ochrony roślin. Sprawdzają, czy nie doszło do narażenia ich na niebezpieczeństwo ciężkiej choroby lub utraty życia.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w jednej z miejscowości w gminie Malanów. Dzieci po wypiciu szkodliwej substancji trafiły do szpitala.

"Z naszych ustaleń wynika, że pięcioletni chłopiec napił się rozcieńczonego środka ochrony roślin, który był przechowywany w butelce po napoju. Miał powiedzieć, że to co wypił jest niedobre, ale płynu spróbowała także jego siostra. Gdy tylko rodzice zorientowali się co się stało, zabrali dzieci do szpitala" - powiedział w środę PAP oficer prasowy policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski.

Dzieci najpierw trafiły do szpitala w Turku, później zostały przewiezione do placówki w Łodzi. Ich stan jest dobry, według nieoficjalnych informacji niebawem mają wrócić do domu.

Funkcjonariusze ustalają w jakich warunkach była przechowywana szkodliwa substancja i jak to się stało, że dzieci miały do niej dostęp. Sprawa badana jest pod kątem ewentualnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za takie przestępstwo grozi kara do trzech lat więzienia.

Na razie nie przesłuchano rodziców dzieci, którzy są w szpitalu w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM