Pogoda: W drugiej połowie tygodnia mogą powrócić przymrozki

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 23 maja 2017 15:45

Pogoda: W drugiej połowie tygodnia mogą powrócić przymrozki fot. shutterstock

Spełnia się najczarniejszy sen ogrodników, sadowników i rolników, w drugiej połowie tygodnia mogą wrócić przymrozki, które mogą się okazać bardzo niebezpieczne dla upraw. W których regionach kraju należy się ich spodziewać i jak silne będą tym razem? - informuje twojapogoda.pl.

Nad ranem w czwartek (25.05) na zachodzie i południu kraju termometry pokażą poniżej 5 stopni, a przy gruncie tylko nieco powyżej zera. To jednak będzie dopiero początek ochłodzenia. Im wyż będzie się znajdować bliżej nas, tym będzie pogodniej i tym zimniej.

W weekend (27-28.05), gdy wyż znajdzie się nad nami, wiatr ucichnie, a ciepło będzie uciekać z gruntu najszybciej, o świcie spodziewamy się spadku temperatury poniżej 5 stopni na przeważającym obszarze kraju. Lokalnie na wysokości 2 metrów będą zaledwie 2-3 stopnie, a przy gruncie około zera.

Nie można wykluczyć miejscowych przymrozków, szczególnie w regionach centralnych, północnych i północno-wschodnich oraz na terenach podgórskich i górskich. Między porankami a popołudniami będzie następować bardzo szybki wzrost temperatury, nawet o 20 stopni.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM