Pogoda: Najbliższe dni przyniosą wysokie temperatury i gwałtowne burze

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 27 czerwca 2017 11:22

Pogoda: Najbliższe dni przyniosą wysokie temperatury i gwałtowne burze fot. pixabay

Rozpoczyna się krótki, ale bardzo intensywny okres wysokich temperatur i gwałtownych burz. Spodziewajmy się bardzo wilgotnego, a przez to parnego i dusznego powietrza - informuje twojapogoda.pl.

Środa (28.06) będzie mało przyjemna, ponieważ w całej południowej połowie Polski termometry pokażą po południu nieco powyżej 30 stopni w cieniu. Chłodniej będzie w północnej połowie kraju, ale także tam odnotujemy powyżej 25 stopni, będzie więc bardzo ciepło.

Wszędzie w gorącej i wilgotnej masie będą się piętrzyć chmury burzowe, które przez cały dzień mogą przynosi gwałtowne zjawiska, od piorunów przez ulewy aż po gradobicia i porywisty wiatr. 

Burze i ulewy nie pozwolą nam odpocząć nawet w nocy ze środy na czwartek (28/29.06) pojawiając się to tu, to tam. Mogą być gwałtowne i przechodzić przez dłuższy czas. 

W czwartek (29.06) ciąg dalszy gorącej i wilgotnej pogody. Na większym obszarze kraju termometry pokażą powyżej 30 stopni, a na wschodzie nawet do 32-33 stopni. W różnych częściach dnia spodziewamy się burz, nawet od poranku, w dodatku mogą być one intensywne, połączone z gradobiciami i wichurami.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM