Pogoda na najbliższe dni: Koniec deszczu i burz. Ostatnie dni lipca będą słoneczne

Autor: TVN Meteo 27 lipca 2017 12:43

Pogoda na najbliższe dni: Koniec deszczu i burz. Ostatnie dni lipca będą słoneczne fot. shutterstock.com

Po kilku deszczowych dniach ostatnie dni lipca zapowiadają się ciepło i słonecznie. Temperatury wyniosą nawet 30 stopni, a burze stracą impet już w weekend – informuje TVN Meteo.

W czwartek będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W pasie zachodnich województw pojawi się deszcz, a w pozostałych częściach Polski przelotnie wystąpią burze z opadami od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku przez 23 st. C w Warszawie do 25 st. C na Lubelszczyźnie. 

W piątek prognozujemy układ niskiego ciśnienia, a także przelotny deszcz i burze. Burzom towarzyszyć będą opady od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru o prędkości do 80 kilometrów na godzinę. Termometry wskażą maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej przez 22 stopnie w Warszawie po 25 stopnie Celsjusza na Podkarpaciu. 

W sobotę na północy kraju pojawią się przelotne opady, tymczasem w pozostałych częściach kraju będzie pogodnie. Coraz wyższe temperatury synoptycy zapowiadają na niedzielę.

Więcej w TVN Meteo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM