Pogoda na 7 grudnia: Możliwe śnieżyce na wschodzie krajuwww.sadyogrody.pl/ Twoja Pogoda - 06 grudnia 2018 12:19


Pogoda kaprysi, a będzie jeszcze gorsza, ponieważ przejdzie blisko nas głęboki niż, który w części kraju przyniesie śnieżyce, a w innych regionach obfite deszcze, które mogą marznąć i powodować oblodzenie dróg i chodników - podaje Twoja Pogoda.


Już na wstępie uprzedzamy mieszkańców wschodniej części kraju, że w piątkowy (7.12) poranek podczas drogi do pracy lub szkoły mogą ich zaskoczyć śnieżyce. Podczas nich sypać będzie bardzo wilgotny śnieg, a przez to ciężki, który może powodować uszkodzenia drzewostanu i linii energetycznych, a także poważnie utrudniać ruch drogowy.

Po pierwszej oznace nadejdzie druga, czyli wkroczy front atmosferyczny, a wraz z nim opady. W drugiej części dnia w czwartek (6.12), póki co jeszcze słabe opady deszczu lub mżawki, spodziewane są tylko w zachodnich regionach kraju. Wyjątkiem będzie Podlasie, gdzie przez cały dzień słabo może prószyć śnieg.

Groźniej zacznie się robić pod osłoną nocy z czwartku na piątek (6/7.12). W jej pierwszej połowie opady dotrą do centrum, gdzie natrafią na ujemną temperaturę. W drugiej części nocy padać zacznie we wschodniej połowie kraju, a więc tam, gdzie będzie na minusie.

Czytaj więcej w serwisie: Twoja Pogoda.