Pogoda na 21 i 22 stycznia: Marznące mżawki, deszcze ze śniegiem, mgły

Autor: PAP 20 stycznia 2017 14:51

Pogoda na 21 i 22 stycznia: Marznące mżawki, deszcze ze śniegiem, mgły fot. pixabay.com

Jak informuje IMGW, nad Polską dominował będzie rozległy wyż z centrum nad Węgrami. Północno-wschodnia część kraju znajdzie się w zasięgu frontu atmosferycznego. Nad zachodnią część kraju napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie, wschodnia część kraju pozostanie w zasięgu masy chłodniejszej, polarnej.

W sobotę przeważać będzie zachmurzenie duże, na południu kraju miejscami większe przejaśnienia a w górach nawet rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, a na południowym wschodzie słabe opady śniegu. Lokalnie opady marznące, powodujące gołoledź. Miejscami w północnej połowie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st. na południu do 2 st., 3 st. na północy, a nad morzem 4 st. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże, miejscami słabe opady śniegu lub mżawki, w tym możliwe opady marznące powodujące gołoledź. W zachodniej zachmurzenie duże i umiarkowane i na ogół bez opadów. W wielu miejscach mgły, w których widzialność ograniczona będzie do 100 m. Temperatura minimalna od -3 st. do 0 st. i do 1 st. nad morzem. W dolinach i kotlinach górskich (karpackich i sudeckich) spadek temperatury nawet do -15 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, skręci na kierunki południowe.

W niedzielę na zachodzie zachmurzenie duże z postępującymi większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, na wschodzie zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, rano także z opadami marznącego deszczu lub mżawki. W wielu miejscach mgły utrzymywać się będą do godzin południowych, ograniczać będą widzialność do od 100 m do 500 m. Temperatura maksymalna od 0 st. do 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie całkowite. Silne zamglenia, okresami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Opady mżawki, które okresami (głównie rano i wieczorem), mogą być marznące, powodujące gołoledź. Przejściowo możliwe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie całkowite. Okresami opady marznącej mżawki, powodującej gołoledź. Silne zamglenia, okresami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Przejściowo słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady mżawki, może być marznąca, powodująca gołoledź. Silne zamglenia, okresami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Przejściowo słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, z południa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM