Pogoda: Idzie odwilż z nią lodowe deszcze i gęste mgły

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 19 stycznia 2017 11:21

Pogoda: Idzie odwilż z nią lodowe deszcze i gęste mgły Po kilku dniach z mrozem i opadami śniegu, szykują się zmiany w pogodzie. Rozpoczyna się niewielka odwilż, która opanuje cały kraj / fot. shutterstock

Po kilku dniach z mrozem i opadami śniegu, szykują się zmiany w pogodzie. Rozpoczyna się niewielka odwilż, która opanuje cały kraj - podaje serwis twojapogoda.pl.

Odwilż rozpocznie się w czwartek (19.01) na wybrzeżu. Będzie się sukcesywnie rozszerzać w kierunku południowym i jeszcze przed końcem tygodnia opanuje całą Polskę.

Oznacza to, że śnieg, który w tej chwili pokrywa cały kraj, zacznie się systematycznie roztapiać. Jego parowanie oznacza bardzo gęste mgły, które mogą spowijać wiele regionów przez całą dobę.

Za dnia będzie na niewielkim plusie, zaś nocami na minusie. To oznacza, że gdy za dnia śnieg roztopi się, zmieniając się w błoto pośniegowe i wodę, w nocy wszystko to zamarznie.

Kolejnym jest napływ cieplejszego powietrza nad chłodniejszą masę, która zaczęła opadać. Wynikiem tego zjawiska są tzw. marznące deszcze.

Więcej na twojapogoda.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM