Pogoda: Druga połowa tygodnia będzie upalna i burzowa

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 08 sierpnia 2017 14:58

Pogoda: Druga połowa tygodnia będzie upalna i burzowa fot. shutterstock

Pierwsza połowa tygodnia zapisze się umiarkowanie ciepło, a także na ogół sucho i słonecznie. Druga połowa będzie diametralnie inna, zrobi się gorąco, a nawet upalnie, nadejdą również burze, które mogą być gwałtowne i niszczycielskie - informuje twojapogoda.pl.

Niebezpiecznie zacznie się robić już w środę (9.08), gdy znad południowej i południowo-wschodniej Europy dotrze do nas gorące powietrze, które w dzielnicach południowych, południowo-wschodnich i centralnych naszego kraju podniesie temperaturę do nawet 33-34 stopni.

W czwartek (10.08) upalnie będzie już w całej południowej, wschodniej i centralnej Polsce, gdzie odnotujemy 37 stopni, a miejscami w Małopolsce i Ziemi Łódzkiej może jeszcze więcej. Bez upału będzie na krańcach północnych i zachodnich. Upał będą przerywać burze, które mogą być gwałtowne, połączone z ulewami i gradobiciami oraz porywistym wiatrem. 

Zdecydowanie najbardziej niespokojnie zapowiada się piątek (11.08), ponieważ chłodny front atmosferyczny wraz z płytkim niżem znaczą spychać upalne powietrze na wschód. Dojdzie do olbrzymiego kontrastu termicznego między zachodem i wschodem kraju.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM