Pogoda: Do końca tygodnia deszczowo i wietrznie w całym kraju

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 22 lutego 2017 11:19

Pogoda: Do końca tygodnia deszczowo i wietrznie w całym kraju fot. shutterstock

Zapowiadaliśmy mokry i wietrzny tydzień, bez mrozu w pełni dnia. Przyczyną są układy niskiego ciśnienia, które wędrują nad Skandynawią. W najbliższych dniach padać i wiać będzie jeszcze mocniej - informuje twojapogoda.pl.

W środę termometry pokażą maksymalnie od 4 stopni na północnym wschodzie do przeszło 10 stopni na południowym zachodzie. W nocy ze środy na czwartek (22/23.02) deszcze i wiatr zaczną słabnąć, ale na krótko, bo w czwartek (23.02) znów zaczną się nasilać.

W nocy z czwartku na piątek (23/24.02) wspomniany wcześniej niż atmosferyczny przemknie wzdłuż linii polskiego wybrzeża, z zachodu na wschód. To będzie bardzo niespokojna noc, będzie ulewnie padać, porywiście wiać, chwilami nawet do 80-90 km/h, a w górach powyżej 100 km/h, niewykluczone są również burze.

Również piątek (24.02) zapowiada się mokro i wietrznie, ale z biegiem godzin oba zjawiska będą systematycznie słabnąć. Jak tydzień się zaczął, tak też się skończy, ponieważ nie będziemy mogli liczyć na spokojny weekend (25-26.02).

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM