Pogoda dla rolników. Pierwszy mroźny poranek...będzie jeszcze zimniej

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 01 października 2015 12:18

Pogoda dla rolników. Pierwszy mroźny poranek...będzie jeszcze zimniej Za nami najzimniejszy poranek od początku tegorocznej jesieni/ fot. shutterstock

Za nami najzimniejszy poranek od początku tegorocznej jesieni. Termometry pokazały na nizinach minus 3 stopnie, a przy gruncie nawet do minus 5 stopni - podaje twojapogoda.pl.

Na przeważającym obszarze kraju temperatura spadła w pobliże zera lub poniżej. Termometry pokazywały krótko po wschodzie Słońca przeważnie od minus 2 stopni do zera. Najzimniej było w Jeleniej Górze, gdzie odnotowano aż minus 4 stopnie. Tyle samo było przy gruncie.

Na trawach i liściach drzew pojawiająca się rosa zamarzła tworząc malowniczy szron, a tam, gdzie zalegała gęsta mgła, zagościła również śnieżnobiała szadź. 

Przed nami jeszcze jedna bardzo zimna noc, po czym temperatura będzie dość szybko rosnąć. Z czwartku na piątek (1/2.10) największe przymrozki występować będą w południowych regionach kraju, ponieważ tam będzie najpogodniej. Na wysokości 2 metrów możemy mieć przeważnie do minus 3 stopni, a lokalnie do minus 5 stopni. Przy gruncie temperatura może spaść poniżej minus 5 stopni, zwłaszcza w dolinach i kotlinach.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM