Pogoda: Czekają nas kolejne deszczowe dni

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 14 września 2017 09:36

Pogoda: Czekają nas kolejne deszczowe dni fot. shutterstock

Jeszcze nie minęła pierwsza połowa września, a już w wielu regionach kraju suma opadów przekracza normę przeszło dwukrotnie. Jednak deszcze nam nie odpuszczą. Kolejna fala ulew czeka nas w weekend - informuje serwis twojapogoda.pl.

W najbliższym czasie największych opadów spodziewać się powinni mieszkańcy południowej połowy Polski oraz krańców północnych. Jednak zdecydowanie potężniejsze deszcze czekają nas na koniec tygodnia, niestety, podczas upragnionego weekendu. Wówczas najwięcej deszczu spadnie na regiony południowe, wschodnie i centralne, a w szczególności w pasie od Śląska i Małopolski przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Mazury i Podlasie.

Suma opadów w ciągu weekendu wyniesie od 30 do 50 mm, jednak miejscami może spaść jeszcze więcej deszczu, nawet 80 mm. To już nie są żarty, bo tak duże opady w krótkim czasie, bo w mniej niż 48 godzin, mogą powodować lokalne podtopienia, zarówno bezpośrednio na skutek opadów, nieprzyjmowania deszczówki przez przesiąkniętą glebę i niedrożności kanalizacji deszczowej, lecz także z powodu wezbrań rzek i potoków oraz ich występowania z koryt.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM