Pogłębia się skala wysuszenia gleby

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 28 października 2015 11:31

Pogłębia się skala wysuszenia gleby Susza rozpoczęła się wczesną wiosną i nadal nie chce ustąpić/ fot. shutterstock

Rozpoczęła się wczesną wiosną i nadal nie chce ustąpić. Mowa o suszy, która sprawia, że wysychają rzeki, jeziora, stawy, lasy i pola uprawne. Sytuacja pogarsza się, ponieważ sumy opadów wciąż zmniejszają się. Źle wróży to na przyszłoroczną wiosnę – podaje twojapogoda.pl.

Poprawy sytuacji nie widać nawet w prognozach długoterminowych. W perspektywie następnego tygodnia nigdzie w Polsce nie spodziewamy się opadów. Dominować będzie zmienne zachmurzenie, raz bezchmurne niebo, a raz umiarkowane i duże zachmurzenie.

W następnym tygodniu, począwszy od 5 listopada, zmiany w pogodzie będą niewielkie. We wschodniej połowie kraju nadal nie spadnie ani jedna kropla deszczu. To będą co najmniej dwa tygodnie bez opadów. 

Wliczając w to podwyższone, jak na tę porę roku temperatury, wszystko to, co spadło w ostatnich tygodniach, w znacznej mierze wyparuje, pogłębiając skalę wysuszenia gleby.

Prognozy sezonowe są nieco bardziej optymistyczne, ponieważ wskazują na zwiększone sumy opadów począwszy od pogranicza jesieni i zimy. Według nich zima i przynajmniej początek wiosny mają być mokre lub nawet bardzo mokre.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM