Podsumowanie targów TSW 2016

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 18 stycznia 2016 14:42

Podsumowanie targów TSW 2016 W ciągu dwóch dni targów wygłoszono 55 wykładów/ fot. pr

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW odbyły się po raz szósty, jednak po raz pierwszy w nowej lokalizacji - w Warsaw Expo w Nadarzynie. Jak się okazało w ciągu dwóch dni trwania wystawy odwiedziło ją 11 863 osób.

Udział w targach TSW 2016 wzięło ponad 205 firm z polski i zagranicy, w tym producenci i dilerzy sprzętu, firmy oferujące środki ochrony roślin, nawozy, chłodnie, opakowania, akcesoria, i usługi niezbędne do profesjonalnej produkcji ogrodniczej.

Wielu gości przyjechało z zagranicy: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Estonii, Holandii, Niemiec, Austrii, Włoch, Anglii, Francji czy Turcji. Powierzchnia TSW2016 również była większa niż w latach poprzednich i wyniosła blisko 16 000 metrów kwadratowych.

W ciągu dwóch dni targów wygłoszono 55 wykładów. Była to m.in. Konferencja Truskawkowa, Sadownicze Forum Ekonomiczne, konferencja o doświetlaniu upraw pod osłonami, o warzywach polowych tym razem w całości poświęcona kapustnym oraz o nowym gatunku dla polskiego ogrodnictwa – świdośliwie. Odbyło się również szóste Forum Grup Producenckich, którego organizatorem jest Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. 

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2016 po raz trzeci zostały przyznane nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka innowacyjnym produktom dla ogrodnictwa.

Czytaj także: SadyOgrody.pl na targach TSW 2016. Zobacz fotorelację!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM