Pod koniec tygodnia przewidywane burze i wichury. Uwaga na uprawy!

Autor: www.pogoda.interia.pl/www.sadyogrody.pl 05 sierpnia 2015 12:15

Pod koniec tygodnia przewidywane burze i wichury. Uwaga na uprawy! Do upałów dołączą burze, lokalnie gwałtowne oraz połączone z gradobiciami, wichurami i ulewami/ fot. shutterstock

Pogoda w najbliższych dniach bardzo mocno da się nam we znaki. Z prognoz wynika, że temperatura może wówczas przekroczyć nawet 36 stopni Celsjusza. Co więcej, do upałów dołączą też burze, lokalnie gwałtowne oraz połączone z gradobiciami, wichurami i ulewami. Ostrzeżenie dotyczy większości województw, poza Podlasiem oraz Lubelszczyzną – podaje serwis interia.pl.

Do końca tygodnia przewidywane są tropikalne temperatury. Meteorolodzy ostrzegają, że w sobotę uporczywe upały nie odpuszczą, a dodatkowo dołączą do nich  burze. Najwyższe wartości termometry wskażą we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Poznaniu oraz Bydgoszczy. Ma być tam nawet do 36 stopni Celsjusza.

Rześko i wyraźnie chłodniej jedynie w Szczecinie - maksymalnie do 25 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają też przed burzami, które pojawią się między innymi na Zachodnim Pomorzu, w Lubuskiem oraz na Pomorzu Gdańskim. Lokalnie mogą być one gwałtowne oraz połączone z intensywnymi opadami deszczu oraz wichurami i gradobiciami. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr, a w czasie burz silny i porywisty.

Czytaj więcej w serwisie interia.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM