Początek tygodnia pod znakiem opadów śniegu

Autor: PAP 28 listopada 2016 08:26

Początek tygodnia pod znakiem opadów śniegu fot. pixabay.com

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia jest pod wpływem rozległego niżu z centrum nad Rosją. Polska jest w strefie przejściowej między wyżem znad Morza Północnego, a niżem znad Europy wschodniej. Z północy napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

W poniedziałek 28 listopada w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W Karpatach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od -3 st., -1 st. na północnym wschodzie i na pogórzu do 0 st., 2 st. na pozostałym obszarze, jedynie nad samym morzem do 4 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, na północy kraju miejscami do 65 km/h, na wybrzeżu dość silny, osiągający w porywach 85 km/h, północno-zachodni i północny. Wysoko w górach wiatr w porywach do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze oraz w górach i na wybrzeżu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu, na wschodnim wybrzeżu i na Mazurach miejscami opady deszczu ze śniegiem. Na Mazurach, Lubelszczyźnie i w Karpatach opady śniegu miejscami o natężeniu umiarkowanym, przyrost pokrywy śnieżnej do 6 cm. Temperatura minimalna od -5 st. na północnym wschodzie Polski do -2 st. w centrum i na zachodzie, w kotlinach górskich od -8 do -5 st., tylko w strefie nadmorskiej od 1 do 3 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 70, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 90 km/h.

We wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady śniegu, jedynie na wschodnim wybrzeżu miejscami opady deszczu. W Karpatach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. miejscami na wschodzie i południu kraju do 3 st. na północnym zachodzie i do 6 st. lokalnie na wybrzeżu. Wiatr porywisty, umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 90 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM