Po świętach warto zrobić sobie owocowo-warzywny detoks

Autor: PAP 29 grudnia 2015 14:24

Po świętach warto zrobić sobie owocowo-warzywny detoks Po świątecznym przejedzeniu, albo w ramach postanowień noworocznych, wielu z nas zamierza przejść na dietę/ fot. shutterstock

Po świątecznym przejedzeniu, albo w ramach postanowień noworocznych, wielu z nas zamierza przejść na dietę. Najlepiej zacząć od warzywno-owocowego detoksu.

Jeśli chodzi o dietę poświąteczną, jak tłumaczy w rozmowie z PAP Life dietetyk Magdalena Makarowska, warto zrobić sobie przynajmniej kilkudniowy detoks warzywno-owocowy. "Warto zrezygnować w tym czasie z mięsa, nabiału, pieczywa, a jadłospis oprzeć na świeżych owocach - w ramach śniadania i drugiego śniadania - i warzywach w formie sałatek, soków wyciskanych czy koktajli oraz wywarów warzywnych czy zup w ramach obiadu i kolacji" - mówi PAP Life Makarowska.

Przechodząc na dietę po nowym roku warto zabrać się do tego profesjonalnie. "Należy zaplanować w ciągu dnia 4-5 posiłków, owoce jadać od rana w ilości ok. 300 g, przerzucić się na ciemne pieczywo lub grube kasze na śniadanie - idealnym pomysłem jest jaglanka z orzechami i suszonymi owocami. Obiady i kolacje należy oprzeć na zasadzie połączenia w roli głównej białka - mięso albo ryba - z warzywami oraz zminimalizować węglowodany - ryż, ziemniaki, makarony" - wylicza PAP Life dietetyk. Dodaje też, że pomiędzy posiłkami można pić świeżo wyciskane soki warzywne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM