Po fali upałów nadchodzą deszcze i burze. Uwaga na uprawy!

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 01 września 2015 14:41

Po fali upałów nadchodzą deszcze i burze. Uwaga na uprawy! Po niezwykle gorącym pierwszym dniu września, nadejdą burze, przez co drugi dzień będzie już dużo chłodniejszy/ fot. shutterstock

Pogoda rządzi się swoimi prawami i po niezwykle gorącym pierwszym dniu września, nadejdą burze, przez co drugi dzień będzie już dużo chłodniejszy – podaje twojapogoda.pl.

34-35 stopni w cieniu pokażą 1.09 po południu termometry na przeważającym obszarze kraju. Jednak wędrujący z zachodu na wschód kraju chłodny front atmosferyczny przyniesie ze sobą kolosalny spadek temperatury w kolejnych dniach. Najpierw jednak musimy się zmierzyć z burzami, które sporadycznie możliwe są już od poranka, jednak w dużej mierze pojawią się od godzin popołudniowych na zachodzie i północy kraju. Możliwe opady deszczu do 50 mm oraz gradu, który może mieć średnicę do 3 centymetrów i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy.

Kolejne dni z aurą typową dla początku września, a więc temperaturą przeważnie na poziomie od 20 do 25 stopni, chłodnymi nocami i pojawiającymi się przelotnie opadami. 

Więcej w serwisie twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM