Pierwsza dekada grudnia była rekordowo ciepła

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 12 grudnia 2015 09:41

Pierwsza dekada grudnia była rekordowo ciepła Grudzień zazwyczaj kojarzy nam się z pierwszym poważniejszym powiewem zimy. Jednak zarówno w tym sezonie, jak i w poprzednich, było bardziej jesiennie niż zimowo/ fot. shutterstock

Grudzień zazwyczaj kojarzy nam się z pierwszym poważniejszym powiewem zimy. Jednak zarówno w tym sezonie, jak i w poprzednich, było bardziej jesiennie niż zimowo. Pierwsza dekada tego miesiąca okazała się rekordowo ciepła - informuje twojapogoda.pl.

Mimo, że w ostatnim czasie cyrkulacja atmosferyczna nad Europą kilkukrotnie zmieniała się, przez co raz było cieplej, a innym razem zimniej, to jednak niezmiennie dominowała ta strefowa, nazywana też atlantycką, a więc zapewniająca nam napływ ciepłych mas powietrza z zachodu.

Pierwsza dekada grudnia dzięki temu okazała się rekordowo łagodna. Średnia temperatura powietrza była na przeważającym obszarze naszego kraju wyższa od normy wieloletniej od 5 do 6 stopni. Tak duże odchylenie można nazwać ekstremalnym.

Prognoza długoterminowa wskazuje na powolne ochłodzenie, które postępować będzie począwszy od końca bieżącego tygodnia. W ciągu dnia odnotujemy od 2 do 5 stopni, ale nocami mogą panować nieduże przymrozki. To oznacza, że w miejscach, gdzie pojawią się słabe opady, może to być śnieg. Spadnie jednak w bardzo niewielkich ilościach i wyłącznie lokalnie.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM