Piątnica wprowadza jogurty z wsadem warzywnym

Autor: Puls Biznesu 11 kwietnia 2017 16:04

Piątnica wprowadza jogurty z wsadem warzywnym fot. shutterstock.com

- Sprzedaż jogurtów spada w Polsce od lat. Branża wini za to doniesienia o niezdrowych dodatkach stosowanych w ich produkcji (część rzeczywiście je zawiera). Teraz Piątnica debiutuje z jogurtami warzywnymi - na razie dla dzieci - czytamy w Pulsie Biznesu.

Jak zaznacza Łukasz Kalinowski, wiceprezes OSM Piątnica, warzywa są zdrowsze niż owoce, więc dodanie ich do jogurtów jest naturalnym ruchem. Zaczęliśmy od marchewki, ale mamy więcej pomysłów. Na razie jednak warzywa są niedoceniane przez naszą branżę mleczarską — dodaje. 

Jego zdaniem, tylko takie innowacje mogą wywołać ruch w kategorii. — To na razie nowości, patrzymy, jak się przyjmą. Wierzymy jednak, że jesteśmy w stanie odebrać trochę udziałów innym i przyciągnąć konsumentów do kategorii, od której odeszli — dodaje Łukasz Kalinowski. Zaznacza, że coraz popularniejsze warzywne wersje jogurtów w Stanach Zjednoczonych mocno różnią się od polskich.

Warzywa do jogurtów dodaje też Lidl w produktach pod marką własną Pilos — do owoców domieszał pomidory, marchew, buraki i paprykę.

Więcej czytaj w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM