Papryczki chilli wpływają na wydłużenie życia

Autor: TVN Meteo 16 stycznia 2017 14:06

Papryczki chilli wpływają na wydłużenie życia fot. pixabay.com

Warto jeść papryczki chilli. Okazuje się, że nie tylko wspomagają one odchudzanie i obniżają poziom cholesterolu, ale - jak wykazały najnowsze badania - sprawiają także, że żyjemy dłużej - podał TVN Meteo.

Naukowcy z Larner College of Medicine na amerykańskiej uczelni University of Vermont przeprowadzili badania, z których wynika, że spożywanie ostrych papryczek wiąże się ze zmniejszeniem śmiertelności o 13 proc. w stosunku do zgonów spowodowanych chorobami serca czy udarami mózgu. Oznacza to, że jedzenie pikantnych potraw w pewien sposób może wydłużyć nasze życie. Wyniki najnowszego opracowania opublikowano ostatnio w portalu PLoS ONE.

Zdaniem naukowców istnieje kilka możliwych wyjaśnień dobroczynnych właściwości czerwonej papryczki chilli. Jednym z nich jest fakt, że zawartej w niej kapsaicynie przypisuje się ważną rolę w mechanizmach komórkowych i molekularnych, które zapobiegają otyłości i wpływają na przepływ krwi przez naczynia wieńcowe, a także wykazują właściwości przeciwbakteryjne, które zdaniem naukowców "mogą pośrednio wpływać na gospodarze poprzez zmianę mikroflory jelitowej".

Więcej na tvnmeteo.tvn24.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM