Owoce i warzywa naturalnie chronią przed przybraniem kilogramów

Autor: TVN24 12 lutego 2016 11:07

Owoce i warzywa naturalnie chronią przed przybraniem kilogramów W badaniach zakrojonych na dużą skalę dowiedziono, że warzywa i owoce, takie jak jagody, jabłka i cebula mogą naturalnie uchronić przed przybraniem dodatkowych kilogramów/ fot. shutterstock

Nie chcesz zrujnować swojej figury przybierając na wadze? Jedz owoce. Naukowcy dowiedli, że naturalnie występujący w nich składnik zapobiega przytyciu - informuje TVN24.

W badaniach zakrojonych na dużą skalę dowiedziono, że warzywa i owoce, takie jak jagody, jabłka i cebula mogą naturalnie uchronić przed przybraniem dodatkowych kilogramów. Przytyciu zapobiegają flawonoidy - naturalnie występująca w owocach, warzywach, winie czy czekoladzie substancja.

Występujące w warzywach, owocach oraz herbacie, czerwonym winie czy czekoladzie flawonoidy, charakteryzuje nie tylko zdolność do ochrony komórek przed uszkodzeniem. 24-letnie badania na grupie 124 086 mężczyzn i kobiet w Stanach Zjednoczonych dowiodły, że flawonoidy zmniejszają ryzyko ponownego przytycia, ograniczając przyrost tkanki tłuszczowej w ludzkim organizmie.

Czytaj więcej na TVN24. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM