Ostre załamanie pogody. W części kraju spadnie śnieg i chwyci mróz

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 06 marca 2017 11:06

Ostre załamanie pogody. W części kraju spadnie śnieg i chwyci mróz fot. shutterstock

Miniony weekend przyniósł nam iście wiosenne ciepło. Temperatura sięgnęła miejscami prawie 20 stopni, a niebo było pogodne. Jednak co dobre, szybko się kończy i czeka nas ostre załamanie pogody. W części kraju chwyci mróz i spadnie śnieg - informuje twojapogoda.pl.

W poniedziałek (6.03) po południu i wieczorem na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu temperatura spadnie w pobliże zera, a deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i ostatecznie w śnieg. Najpierw prószyć będzie na wyżej położonych obszarach, np. na Kaszubach, a następnie także niżej.

We wtorek (7.03) również będzie śnieżyć, w dalszym ciągu w województwach północnych, zwłaszcza na Pomorzu. Na pozostałym obszarze miejscami popada deszcz lub mżawka, a temperatura będzie dużo wyższa, od 5 do 10 stopni. Będą też przejaśnienia, ale na większe rozpogodzenia nie mamy do liczyć.

Również w następnych dniach śnieg prószyć będzie tylko na północy Polski i tylko tam krajobrazy mogą być zimowe, choć to, co spadnie w nocy, za dnia będzie się szybko roztapiać. Tak będą wyglądać marcowe akcenty zimowe, które dotyczyć będą tylko niektórych regionów kraju. 

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM