Ostatnia dekada sierpnia może być bardzo deszczowa

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 14 sierpnia 2016 10:04

Ostatnia dekada sierpnia może być bardzo deszczowa Już od miesiąca z powodu częstych i obfitych opadów i nie za wysokiej temperatury, według Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) nie mamy w Polsce suszy rolniczej. / fot. pixabay

Już od miesiąca z powodu częstych i obfitych opadów i nie za wysokiej temperatury, według Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) nie mamy w Polsce suszy rolniczej. Pada i padać będzie, szczególnie mocno pod koniec sierpnia - informuje twojapogoda.pl.

Ostatnie tygodnie minęły pod znakiem częstych, a miejscami również obfitych opadów deszczu. Nie można więc stwierdzić, że tegoroczne lato jest suche. Sytuacja jest diametralnie różna od tej, która miała miejsce przed rokiem.

Prognozy na następny tydzień wskazują na słabe i umiarkowane opady, głównie o charakterze przelotnym. Aktywność burzowa z powodu niskich temperatur będzie niewielka. Dopiero ostatnia dekada sierpnia zapowiada się mokro, a nawet bardzo mokro.

Miejscami może spaść powyżej 50 mm deszczu. Może dochodzić do lokalnych podtopień, a z powodu nadmiaru wody w glebie, deszczówka może zalegać na polach.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM