Ograniczenie sprzedaży leków w sklepach uderzy w rolników?

$data.author.description Autor: farmer.pl 17 stycznia 2017 14:14

Ograniczenie sprzedaży leków w sklepach uderzy w rolników? Projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia zakłada ograniczenia sprzedaży leków bez recepty w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Najbardziej uderzy on w mieszkańców wsi / fot. pixabay

Projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia zakłada ograniczenia sprzedaży leków bez recepty w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Najbardziej uderzy on w mieszkańców wsi, którzy po lekarstwa będą musieli jeździć do miejscowych aptek - informuje farmmer.pl.

Zmiany przepisów w niewielkim stopniu odczują mieszkańcy miast. Utrapieniem będą za to dla społeczności wiejskiej, o której resort najwyraźniej zapomniał. Na problem jako pierwsza zareagowała Krajowa Rada Izb Rolniczych, która już w kwietniu ubiegłego roku apelowała do ministra Radziwiłła. Wówczas przygotowywany był projekt rozporządzenia. - Nasze apele zostały pominięte. Około 15 milionów Polaków mieszka na terenach wiejskich i w mniejszych miejscowościach. Apteka ogólnodostępna nie ma ekonomicznej racji bytu w większości przypadków na tych obszarach, a nawet jeżeli znajduje się w pobliskiej większej miejscowości czy mieście, to często nie jest otwarta w weekendy"- czytamy w liście otwartym Krajowej Rady Izb Rolniczych skierowanym do ministra zdrowia. Co ciekawe, uwagi izby poparł także minister Jurgiel, który starał się interweniować w resorcie zdrowia.

Zabraknie wielu leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, stosowanych w przypadkach nieżytu żołądka i zgagi. Ponadto z leków zostanie usuniętych wiele substancji. 

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM