Nocami chwyci mróz. Uwaga na uprawy!

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 18 kwietnia 2017 09:33

Nocami chwyci mróz. Uwaga na uprawy! fot. shutterstock

Od Świąt w różnych regionach Polski pojawiają się opady śniegu, a temperatura potrafi spaść nawet do minus 8 stopni. Jednak to dopiero początek, bo we wtorek i w środę mróz będzie jeszcze większy i może spaść nawet ponad pół metra śniegu - informuje twojapogoda.pl.

W województwach południowych deszcz i śnieg padać będą przez cały wtorek (18.04), a ustąpią dopiero w środowe (19.04) popołudnie. Do tego czasu spadnie przeważnie od 5 do 15 cm śniegu. Będą jednak miejsca, gdzie nie spadnie ani gram śniegu, lecz wyłącznie deszcz.

Po ustąpieniu opadów śniegu od razu akcenty zimowe nam nie odpuszczą. W nocy ze środy na czwartek (19/20.04) oraz z czwartku na piątek (20/21.04) spodziewamy się większych rozpogodzeń, a co za tym idzie, większego mrozu.

W wielu regionach temperatura może spadać do minus 5 stopni, a nawet poniżej, zaś przy gruncie do minus 10 stopni. To złe wiadomości dla sadowników, ponieważ przymrozki na wysokości kilku metrów nad gruntem mogą się dać poważnie pączkującym drzewom owocowym.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM