Niespokojny początek weekendu. Upał, a następnie silne burze

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 05 sierpnia 2016 08:41

Niespokojny początek weekendu. Upał, a następnie silne burze Na froncie wędrującym z zachodu na wschód będą się wypiętrzać chmury burzowe, które przyniosą błyskawice i ulewne deszcze, a miejscami także gradobicia i porywisty wiatr / fot. shutterstock

To nie będzie spokojny początek weekendu. Dosłownie na kilka godzin na przeważającym obszarze kraju pojawi się upał i to nie byle jaki, ponieważ termometry pokażą nawet 33 stopnie. Jednak szybko ustąpi po tym, gdy nadejdą burze, które mogą być gwałtowne - podaje serwis twojapogoda.pl.

Piątek (5.08) będzie pełen pogodowych wrażeń. Już od samego rana w województwach zachodnich spodziewamy się obfitych opadów deszczu, którym towarzyszyć będzie silniejszy wiatr i temperatura na poziomie zaledwie 15 stopni. Na pozostałym obszarze kraju w tym czasie powinno być słonecznie. Po południu będziemy mieć bardzo duże zróżnicowanie w temperaturze, które będzie skutkiem ścierania się ze sobą skrajnie różnych mas powietrza.

Na froncie wędrującym z zachodu na wschód będą się wypiętrzać chmury burzowe, które przyniosą błyskawice i ulewne deszcze, a miejscami także gradobicia i porywisty wiatr na południu, wschodzie, północy i w centrum.

W sobotę (6.08) będzie już dużo chłodniej, ponieważ termometry pokażą przeważnie od 21 do 23 stopni, a to oznacza, że tam, gdzie dobę wcześniej panował upał, ochłodzi się nawet o 10 stopni. Prawie w całym kraju spodziewamy się opadów deszczu, głównie przelotnych. Po południu i wieczorem w wielu regionach może słabo zagrzmieć. Bez burz będzie tylko na wschodzie.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM