Niespokojna pogoda. Będzie upalnie i burzowo

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 19 lipca 2017 10:19

Niespokojna pogoda. Będzie upalnie i burzowo fot. shutterstock

Od połowy tygodnia do Polski zacznie napływać gorące i wilgotne powietrze, które sprawi, że temperatura popołudniami może miejscami przekraczać 30 stopni w cieniu, a orzeźwienie przynosić nam będą burze, chwilami gwałtowne - informuje twojapogoda.pl.

Pierwszy upał zagości miejscami w południowych województwach już w środę (19.07). Zarówno na południu, jak i na północnym wschodzie w godzinach popołudniowych i wieczornych może się zachmurzyć i przelotnie popadać oraz zagrzmieć.

Znacznie goręcej zrobi się w czwartek (20.07), kiedy to na przeważającym obszarze kraju odnotujemy w najcieplejszym momencie dnia około 29-30 stopni. Upalnie, nawet do 32-34 stopni, będzie na zachodzie, południu i wschodzie. Pojawić mogą się burze. 

W piątek (21.07) upał wypchnięty zostanie przez front atmosferyczny nad regiony wschodnie i tam termometry mogą pokazać w cieniu do 33-35 stopni. Na pozostałym obszarze frontowe chmury przyniosą ochłodzenie do 20-25 stopni, a także przelotne, ale ulewne deszcze, połączone z intensywnymi burzami, gradem i silnym wiatrem.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM