Niebezpieczna aura. Będą kolejne gwałtowne burze z ulewami i gradobiciami

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 11 sierpnia 2017 11:08

Niebezpieczna aura. Będą kolejne gwałtowne burze z ulewami i gradobiciami fot. shutterstock

Pogoda nie da nam ani chwili wytchnienia. W piątek nie dość, że będzie gorąco, a miejscami upalnie, to jeszcze przejdą kolejne gwałtowne burze z ulewami, gradobiciami i porywistym wiatrem. Zjawiska znów mogą powodować szkody - informuje twojapogoda.pl.

Burze mogą się pojawiać bez przerwy w najróżniejszych regionach kraju. Jednak te najbardziej intensywne będą przechodzić nad województwami zachodnimi i to nawet kilkukrotnie. Maksimum ich aktywności rozpocznie się w piątkowe (11.08) późne popołudnie i wieczór.

Najpierw burze pojawią się nad Dolnym Śląskiem, Ziemią Lubuską i Wielkopolską, gdzie ich natężenie będzie największe. Później dotrą nad Pomorze. Odsuną się w kierunku Morza Bałtyckiego dopiero w drugiej połowie nocy z piątku na sobotę (11/12.08) i wówczas pogoda zacznie się stabilizować.

W sobotę (12.08) sporo rozpogodzeń, a opady pojawiać się będą przeważnie jedynie lokalnie. Wyjątek stanowić będą regiony wschodnie, gdzie zepchnięta zostanie upalna masa powietrza. Tam późnym popołudniem, wieczorem i nocą mogą przejść gwałtowne burze, miejscami połączone z gradobiciami i wichurami. 

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM