Najbliższa noc będzie pogodna i bez opadów, ale z przymrozkami

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 19 kwietnia 2017 16:11

Najbliższa noc będzie pogodna i bez opadów, ale z przymrozkami fot. shutterstock

Południe Polski jest zasypane śniegiem. Miejscami pokrywa białego puchu ma grubość nawet 30 cm. To jednak nie koniec akcentów zimowych, ponieważ zaraz po ustąpieniu opadów nadejdzie mróz i to spory - informuje twojapogoda.pl.

Noc ze środy na czwartek (19/20.04) zapowiada się pogodnie i bez opadów, ale za to z mrozem. W całym kraju temperatura spadnie poniżej zera, przeważnie do minus 3-5 stopni, ale miejscami na zachodzie i północy będzie nawet 7 stopni mrozu. Przy gruncie mróz może sięgać minus 10 stopni.

Czwartek (20.04) zapowiada się słonecznie, a słabnące i zanikające opady śniegu przejdą jedynie nad Sudetami i Karpatami. Tam, gdzie wcześniej spadł śnieg, będzie się on błyskawicznie roztapiać, ponieważ temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie od 7 do 11 stopni.

W piątek (21.04) wkroczy strefa opadów deszczu, która ostatecznie roztopi zalegający śnieg. Za dnia będzie około 10 stopni, a niewielki mróz będzie się pojawiać tylko nocami i tylko w niektórych regionach kraju. Na zdecydowane ocieplenie poczekamy do początku przyszłego tygodnia.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM