Nadciągają burze z gradem. Będzie padać i porywiście wiać

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 29 maja 2017 12:49

Nadciągają burze z gradem. Będzie padać i porywiście wiać fot. shutterstock

Następnych kilkadziesiąt godzin zapowiada się niespokojnie z powodu nadciągających chmur burzowych, które przyniosą ze sobą błyskawice, ulewy, gradobicia i wichury. Temperatura pozostanie bardzo wysoka, a to oznacza, że będzie parno i duszno - informuje twojapogoda.pl.

W poniedziałek (29.05) burze będą przemieszczać się w kierunku południowym. W godzinach południowych, popołudniowych i wieczornych, a więc wtedy, gdy będą się wykazywać największą aktywnością, spodziewamy się ich w pasie od Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę, Ziemię Łódzką i Kielecczyznę po Mazowsze, Podlasie i Lubelszczyznę.

Miejscami burze mogą osiągać umiarkowane natężenie, a to oznacza, że musimy się liczyć, iż w ciągu jednej godziny może spaść do 30 mm deszczu. Grad może mieć średnicę do 3 cm i uszkadzać dachy, karoserie samochodowe i uprawy. 

Jednak najgwałtowniejsze burze szaleć będą nad Polską we wtorek (30.05) w województwach zachodnich, południowych i centralnych, gdzie burze mogą mieć duże natężenie.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM