Nadciąga ocieplenie wraz z opadami deszczu i porwistym wiatrem

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 16 grudnia 2015 12:26

Nadciąga ocieplenie wraz z opadami deszczu i porwistym wiatrem Na północy i wschodzie kraju poprószył śnieg, krajobrazy się zabieliły i chwycił mróz. Jednak na krótko, bo nadciąga kolejne większe ocieplenie/ fot. shutterstock

W ostatnich dniach poczuliśmy ochłodzenie. Na północy i wschodzie kraju poprószył śnieg, krajobrazy się zabieliły i chwycił mróz. Jednak na krótko, bo nadciąga kolejne większe ocieplenie, a wraz z nim nasili się wiatr i spadnie deszcz - informuje serwis twojapogoda.pl.

Od czwartku (17.12) będą nadchodzić coraz to cieplejsze masy powietrza polarno-morskiego z zachodu, a to oznacza, że nie tylko będą dominować chmury, lecz także opady deszczu, a wiatr zacznie się nasilać.

Jego porywy mogą osiągać do 50-60 km/h. Temperatura po południu wyniesie od 3 stopni na wschodzie do nawet powyżej 10 stopni na zachodzie kraju. O nocnym i porannym mrozie możemy zapomnieć nawet na tydzień.

W piątek (18.12) nadal przelotne opady, ale będą też przejaśnienia. Mocniej powieje w województwach północnych i zachodnich, ale wiatr nie powinien stanowić zagrożenia. Temperatura będzie wysoka, przeważnie od 7 do 10 stopni. Jednak na Dolnym Śląsku termometry mogą pokazać blisko 15 stopni, dzięki fenowi wiejącemu znad Sudetów.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM