Nadchodzi zima. Synoptycy zapowiadają opady śniegu

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 09 listopada 2016 08:22

Nadchodzi zima. Synoptycy zapowiadają opady śniegu Z każdym kolejnym dniem pierwsze w tym sezonie opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu będą się pojawiać na coraz większym obszarze kraju. / fot. shutterstock

Z każdym kolejnym dniem pierwsze w tym sezonie opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu będą się pojawiać na coraz większym obszarze kraju. W długi weekend związany ze Świętem Niepodległości po śnieżycach część kraju będzie pod białą pierzynką - informuje twojapogoda.pl.

Pierwsze oznaki zimy będą widoczne już w połowie tygodnia. W środę (9.11) w ciągu dnia przelotnie prószyć śnieg może zwłaszcza w regionach centralnych, północnych i wschodnich. Z biegiem godzin i spadkiem temperatury, deszcz coraz częściej będzie przechodzić w deszcz ze śniegiem i sam śnieg.

Najbardziej obfitych opadów śniegu spodziewamy się w nocy ze środy na czwartek (9/10.11) na północnym wschodzie kraju, gdzie może spaść do 5-10 cm śniegu. W czwartek (10.11) w ciągu dnia temperatura przejdzie na plus, więc opady śniegu będą ponownie przechodzić w deszcz, a spadła pokrywa śnieżna będzie się roztapiać.

W piątek (11.11), w Święto Niepodległości, zimowo będzie na północy i północnym wschodzie kraju. Tam temperatura w pobliżu zera utrzyma się przez cały dzień, a to oznacza, że prószyć będzie śnieg. Na pozostałym obszarze będzie cieplej, przez co padać będzie deszcz i deszcz ze śniegiem, spodziewamy się też przejaśnień i rozpogodzeń.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM