Nadchodzi fala upałów. Temperatura osiągnie nawet 36 st.

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 22 czerwca 2016 15:20

Nadchodzi fala upałów. Temperatura osiągnie nawet 36 st. To będzie początek astronomicznego lata z prawdziwego zdarzenia. W drugiej połowie tygodnia spodziewamy się pierwszej w tym roku ogólnokrajowej fali upałów. / fot. shutterstock

To będzie początek astronomicznego lata z prawdziwego zdarzenia. W drugiej połowie tygodnia spodziewamy się pierwszej w tym roku ogólnokrajowej fali upałów. Termometry mogą pokazać w cieniu 36 stopni - podaje twojapogoda.pl.

Pierwszym upalnym dniem w wielu regionach kraju będzie czwartek (23.06). Termometry późnym popołudniem, a dokładniej między godziną 14:00 a 17:00, pokażą w cieniu przeważnie od 30 do 31 stopni. Największe prawdopodobieństwo upału obejmować będzie województwa zachodnie i centralne, zaś najmniejsze południowo-wschodnie, gdzie spodziewamy się gwałtownych burz.

W piątek (24.06) upał rozleje się już po całym kraju. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia ujrzymy przeważnie od 30 do 32 stopni. Będą jednak jeszcze gorętsze miejsca, bo na zachodzie może być nawet do 34 stopni.

Apogeum upału nastąpi w sobotę (25.06), która na 90 procent będzie nowym najcieplejszym dniem od początku tego roku. Późnym popołudniem temperatura sięgnie od 32 stopni na wschodzie do nawet 36 stopni na zachodzie i w centrum kraju. Będzie to największy upał w Polsce od 9 miesięcy.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM